De adapter - Barfly- wordt gebruikt om normale sturen met doorsnee 25,4mm, zoals bijv. alle sturen van SQlab, in een over-size stuurpen te monteren (met 31,8mm klemming).
Een paar jaar geleden vloog de trend ineens uit de USA naar ons over, echter een mooie look is wat ons betreft echter het enige voordeel van de grotere diameter.
Omdat een vergrote diameter meer als proportioneel de stijfheid van een stuur beinvloed zijn sturen met 31,8mm duidelijk sterker als sturen met 25,4mm klemming. Helaas wordt het stuur daardoor ook zwaarder en omdat die ook heel stijf is wordt er materiaal op de wandsterkte bespaard en komen beiden sturen op hetzelfe gewicht als de 25,4mm sturen. Een stijfer stuur breekt veel sneller als een stuur dat licht kan meeveren, zeker bij wat dunnere wandsterktes. In de praktijk breken sturen eigenlijk alleen maar als ze door de stuurpen een kleine kras/inkerving hebben. Ook in zo´n geval is een dunnere wandsterkte niet bevorderend.
De stijfheid van MTB sturen met 25,4mm is in ieder geval meer als voldoende om ook de heftigste wiegbeweging uit te houden. Een goed stuur herkent men doordat het bij drukpieken licht terugveert. De wandsterkte van onze sturen veert dan ook vlot terug tussen 25,4mm en 22,2mm.
|